Online poradna

Prostřednictvím Online poradny Dluhového labyrintu můžete získat informace týkající se práv a povinností souvisejících s dluhy a možných způsobů řešení případných potíží. Dotaz mohou položit nejen dlužníci, ale také jejich příbuzní, známí, ručitelé, věřitelů apod.

Položit nový dotaz

ExekuceOddluženíOstatníSpolečné jmění manželůVýživné

Exekuce ze mzdy a výdělku OSVČ

Dobrý den,

pracuji jako OSVC a zároveň jsem nyní byl zaměstnán na zkrácený pracovní poměr. Celá mzda by byla strhávána na exekuce v plné výši.
Chci se zeptat, zda tak bylo prováděna správně?
Nyní budu pracovat na HPP a zároveň jako OSVČ. Bude mi nadále srážena na exekuce celá mzda, nebo mi nějaká částka z této mzdy od zaměstnavatele musí zůstat. Výdělek jako OSVČ mám nepravidelný – v různé měsíční výši.

Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Dluhy partnera

Dobrý den, žijící s přítelem, který je však velmi zadlužený a jsou proti němu vedeny exekuce. Zajímalo by měl, zda by to mě mohlo nějak ohrozit. Dále bych potřebovala vědět, jak by to bylo, kdybychom měli dítě. Pokud bych ho uvedla jako otce Dítěte, budou se dluhy vztahovat i na mě a potažmo Dítě? Předem děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Výmaz z NRKI

Dobrý den,
díky zamítnutí hypotéky z důvodu záznamu v NRKI kůli leasingu z roku 2007 , který byl řešen Exekučním příkazem srážkami ze mzdy r. 2010 , zrušeným v srpnu 2012.
Po vznešení dotazu žádosti a reklamace mi bylo zděleno od poskytovatele leasingu :
přestože dlužnou částku aktivně léta nevymáhají, neznamená, že ji popřeli, nemají příznivější stanovisko, jen poníženou dlužnou zbylou částku údajné pozůstalé části dluhu, exekučně byla prý stržena jen část…. ?! Takto vyplula na světlo tahle pro mě znepokojivá nesrovnalost, která by tam byla věky věků, nikdo o ni neměl ani ponětí nechtít hypotéku…
Jak dále postupovat , nikdo po mě uhrazení teto sumy nikdy nevyžadoval, jaká je případně promlčecí doba s ohledem, že jsem pohledávku uhradil exekučně?
Děkuji

Zobrazit odpověď

Vykoupení podílu na domě v insolvenci

Dobrý den,
Chci se zeptat,má teta je v insolvenci a je vlastníkem ideální poloviny domu kde druhá polovina patří mě. Bohužel mě tlačí do prodeja za polivinu odhadní ceny. Na její část už je povolena aukce. Mě by zajímalo zda se dá zajít do banky kde peníze dluží,vyplatit jim dluznou částku a tím získat druhou polovinu? Děkuji

Zobrazit odpověď

Záloha na oddlužení

Dobry den, chci vyhlasit osobni bankrot, pry se zase bude platit dopredu, na to nemam penize, do kdy to musim stihnout abych neplatila. Dekuju.

Zobrazit odpověď

Zesplatnění závazku

Dobrý den,

půjčila jsem si peníze u banky a kvůli nemoci jsem teď nějakou dobu nemohla splácet, nemocenská mi přišla až po dělší době. Banka teď po mě chce všechny peníze zaplatit najednou, ale na to samozřejmě nemám. Mají na to vůbec právo? Můžu se nějak bránit?

Děkuji

Zobrazit odpověď

Dluh v Německu

Dobry den,mam takovy dotaz. V roce 2006 mi zemreli oba rodice. Dedicke rizeni se vztahovalo i na auto rodicu,se kterym muj strejda odjel do nemecka,kde ho zatkli za kradeze aut. Jako dedic,jsem si jela pro auto do Drazdan,odkud mi prislo na me jmeno,ze musim zaplatit za parkovani auta na policejnim parkovisti cca 500 euro. Strejda,ktery v ty dobe uz byl na svobode si slozenku vzal s tim,ze to zaplati a ja potrebuju vedet,zda to zaplatil. Nevite kde to zjistim? Od te doby jsem se dvakrat stehovala a provdala,takze by mi asi nedorazila ani zadna upominka. Chceme s manzelem stavet a proto chci mit jistotu,ze tento dluh je zaplaceny. Po jake dobe by to po me jeste mohli vymahat,pokud to zaplacene nebude? Dekuji

Zobrazit odpověď

Odměna exekutora

Dobrý den,
dne 22.4.2014 dostal můj syn Oznámení o ukončení exekuce a zároveň mu byl vrácen přeplatek vzniklý v exekuci. Nyní po více než roce dostal od exekutora další přípis s tím, že údajně došlo k administrativní chybě, v důsledku které mu bylo vyplaceno o 6 509,- Kč více, a byl vyzván k vrácení této částky. Mezitím ale syn podal na ministerstvo spravedlnosti Žalobu o náhradu škody, jelikož nesouhlasil s úhradou nákladů exekuce. Dlužnou částku totiž zaplatil ještě před vydáním soudního příkazu o nařízení exekuce. Zajímalo by mě, jestli je po skončení exekuce skutečně povinen uvedenou částku vrátit, zvláště když momentálně probíhá řízení o náhradu škody.

Zobrazit odpověď

Povinné ručení, dražba domu

Dobry den prosim o radu…moje mamka a teta se dostaly do financni krize, kdyz cca pred rokem ztratily obe praci. Teta ma na hypoteku dum, kde obe s mamkou bydli. Bohuzel nebylo mozne hypoteku a ostatni popkatky z ceho platit. Zacali to resit. snazi se domluvit s bankou na nejlepsim reseni ale ted, kdyz mamka nasla praci a 3.8. ma nastoupit, prisly 2 lide s tim, ze neuhradily povinne ruceni na jiz nepojizdne auto, kde dluh cinil 1700 kc. Behem nejake doby dluh vysplhal na 26000 kc, ale to ani jedna z nich netusila ze neco takoveho vubec probiha. Mamka si myslela, ze to povinne ruceni zaplatila, ale bohuzel. Obsilka take zadna neprisla, mozna na adresu trvaleho bydliste, ale to ani jedna nemela moznost vyzvednout a tohle vsechno pres to, ze na pojistovne mely udanou korespondencni adresu tam kde obe ziji. Ted kvuli 1700 kc jde dum do drazby a ani jedna nevi jak postupovat, mamka jak jsem rekla bude teprv ted nastpovat do prace tudiz nestihne dat 26000 dohromady, kdyz drazba ma probehnout cca za mesic a pul. Teta na tom se zdravim neni zrovna dobre a do prace ji nikde vzit nechteji a ja i kdyz bych rada pomohla jsem rok na rodicovske dovolene a tolik penez take dohronady nedam. Muzete mi prosin poradit aspon jak postupovat? Snazily jsme se s pojistovnou dohodnout na splatkach, ale zamitli to. Predem dekuji.

Zobrazit odpověď

Životní pojistka vyplacená během oddlužení

Dobrý den,mám již čtyři roky oddlužení za sebou.Ve zprávě insolvenčního správce který zjišťoval skutečný stav před schůzí věřitelů byla uvedena v seznamu majetku i moje životní pojistka.V letošním roce ale došlo ke změnám v týkající se těchto pojistek.Na základě těchto změn bylo ukončeno spoření a pojistka přešla do tzv. splaceného stavu a peníze nyní jen leží na účtu pojišťovny.Mohu je použít pro svou potřebu nebo by bylu použity jako mimořádný příjem kdybych je vybral?Děkuji

Zobrazit odpověď

Dar jako pomoc v oddlužení

Dobrý den, rád bych požádal o radu, jak mohu nejlépe pomoct kamarádovi, který se dostal do dluhové pasti, momentálně je v insolvenci a hrozí, že v důsledku ztráty zaměstnání do konce svého insolvenčního řízení nezvládne uhradit ani povinných 30 % svých závazků věřitelům? Pokud hypoteticky uhradí své závazky do výše 20 %, má nějaký význam, abych za něj uhradil zbávajících 10 % např. formou daru? Děkuji za Vaši odpověď.

Zobrazit odpověď

Dluhy z bývalého manželství

dobrý den múj bývalý manžel si vzal několik pújček, a já na žádný podepsaná nebyla protože jsem nikde neracovala, a stále práci nemúžu najít žiji se svým novým manželem,múže namě bývalý manžel převést dluhy

Zobrazit odpověď

Oddlužení a penzijní připojištění

dobrý den,
je možné si během oddlužení založit
penzijní připojištění s příspěvkem
od zaměstnavatele a s minimální vlastními úhradami?děkuji předem za odpověď

Zobrazit odpověď

Dluhy z doby před manželstvím

Dobrý den,
manželka mi před uzavřením manželství v 12/2013 zamlčela tři exekuce.
Ty byly usnesením OS nařízeny v letech 2011 – 2012.
Týká se těchto exekucí novela z 1.1.2014 aby mohl exekutor postihnout můj majetek, respektive účty, automobil, byt, které jsem nabyl před manželstvím?
Může mi cokoliv postihnout?
Děkuji

Zobrazit odpověď

Exekuce – více plátců mzdy

Dobrý den, chtěla bych se zeptat ohledně srazky ze mzdy a vice platcu soucasne. V pripade zamestnani na HPP s prednostnimi a neprednostnimi exekucemi budou v pripade DPC srazeny exekuce v plne vysi (nezabavitelne minimum bude zajisteno u HPP)? V pripade zamestnani na DPP nebudou dane srazky provadeny? Predem dekuji za odpoved a preji hezky den.

Zobrazit odpověď
« První ‹ Previous 1 2 10 11 12 13 14 22 37 Next › Poslední »