Dluh v Německu

Kategorie: Ostatní

Dotaz:

Dobry den,mam takovy dotaz. V roce 2006 mi zemreli oba rodice. Dedicke rizeni se vztahovalo i na auto rodicu,se kterym muj strejda odjel do nemecka,kde ho zatkli za kradeze aut. Jako dedic,jsem si jela pro auto do Drazdan,odkud mi prislo na me jmeno,ze musim zaplatit za parkovani auta na policejnim parkovisti cca 500 euro. Strejda,ktery v ty dobe uz byl na svobode si slozenku vzal s tim,ze to zaplati a ja potrebuju vedet,zda to zaplatil. Nevite kde to zjistim? Od te doby jsem se dvakrat stehovala a provdala,takze by mi asi nedorazila ani zadna upominka. Chceme s manzelem stavet a proto chci mit jistotu,ze tento dluh je zaplaceny. Po jake dobe by to po me jeste mohli vymahat,pokud to zaplacene nebude? Dekuji

Odpověď:

Dobrý den,

k promlčecím lhůtám v Německu jsme dohledali, že obecně jsou tříleté (stejně, jako v ČR), nicméně uplynutí této lhůty předpokládá nečinnost ze strany věřitele.

Co se týče ověření si, zda byl dluh zaplacen, je zřejmě jedinou cestou kontaktovat věřitele – zde tedy nejspíše příslušné policejní oddělení v Drážďanech. Zvážit lze i kontaktování některé z německých dluhových poraden: např. http://www.caritas-dresden.de/hilfeampberatung/schuldnerberatung/schuldnerberatung, http://www.caritas.de/hilfeundberatung/onlineberatung/schuldnerberatung/. Ti by Vám mohli poskytnout bližší informace o procesu vymáhání dluhu v Německu.

S pozdravem

Tým Dluhového labyrintu

Publikováno 3.8.2015