Dluhy a registrované partnerství

Kategorie: Ostatní

Dotaz:

Dobrý den, ráda bych se zeptala na následující:
Pokud se chci registrovat se svou přítelkyní, která má dluhy, přejdou po registraci i na mě,nebo se toho nemusím obávat?
Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,

při vzniku registrovaného partnerství nevzniká společné jmění registrovaných partnerů. Fakticky to znamená, že se registrovaných partnerů nedotýkají změny v oblasti postižení společného jmění manželů pro dluhy, které vznikly jednomu z manželů před uzavřením manželství.

Jinými slovy lze říci, že pro dluhy Vaší partnerky  nelze teď ani po uzavření registrovaného partnerství postihnout Vaši mzdu, účet ani výlučný majetek. Toto by bylo možné pouze v situaci, kdy byste byla partnerčinou spoludlužnicí či ručitelkou.

Exekucí by nejvíce mohly být ohroženy movité věci, které byste si spolu pořídily (jako spoluvlastnice). Nelze také vyloučit, že by exekutor mohl přijít do bytu, kde byste společně žily (nebo již žijete). Pro tento případ lze učinit několik preventivních opatření. Více informací naleznete zde:http://www.dluhovylabyrint.cz/potrebuji-informace/znamypribuzny/bydlim-s-dluznikem/

S pozdravem

Tým Dluhového labyrintu

Publikováno 8.5.2014