Exekuce kvůli neexistujícímu dluhu

Kategorie: Exekuce

Dotaz:

dobrý den v době podnikáni jsem se dostala do dluhu,podnkaní jsem ukončila v r.2013,mám hrozný problém mám exekuci na dluh,který jsem nikdy nepodepsala a ani jsem na něj nebyla upozorněna,v roce 2011 přišel platební rozkaz proti nemuž jsem podala odpor do 30dnů,jak jsem rozuměla usnesení,ale bohužel i když jsem nic nedlužila přišla na něj exekuce,do 15 dnů jsem podala odvolání,ovšem soud nezastavil exekuci,odvolávám se stále,ale exekutor mě drtí dál,již nevím,jak dál

Odpověď:

Dobrý den,

z Vašeho dotazu jsme pochopili, že i přes podaný odpor jste spor u soudu prohrála. Věřitelem vymáhanou částku jste v určené lhůtě neuhradila a on tedy požádal o exekuci.

Pro nařízení exekuce je důležitý tzv. exekuční titul (v tomto případě pravomocné a vykonatelné rozhodnutí soudu), z něj musí exekutor vycházet. Není proto oprávněn posuzovat okolnosti vzniku dluhu. Stejně tak je tento exekuční titul zásadní pro soud, který jej zahájením exekuce pověřil. To je pravděpodobně důvodem, proč i přes Vaší snahu exekuce dál pokračuje.

Bez znalosti podrobnějších okolností Vám nedokážeme nabídnout podrobnější informace k možným řešením (např. jestli by zde byl jiný důvod pro zastavení exekuce či možnost požádání o oddlužení), určitě proto doporučujeme zvážit možnost osobní konzultace v některé z bezplatných poraden, kontakty naleznete zde: http://www.dluhovylabyrint.cz/kam-pro-radu/.

S pozdravem

Tým Dluhového labyrintu

Publikováno 6.2.2015