Jak řešit své předlužení?

Kategorie: Oddlužení

Dotaz:

Dobrý den mám půjčky a dala jsem si insolvenci tu mi zamítli že řádně platím jsem v invalidním důchodu mám 9732 kč a platila jsem 9731kč půjčky byla jsem v bance požádat o konsolidaci a tu mi zamítli že splácím ale neměla jsem na obživu a tak jsem přestala platit zaplatila jsem dluh na nájmu ale na půjčky už mi nezbývá opět jsem žádala o sloučení půjček a opět mi to zamítli a řekli mi at si vemu velkou půjčku a jim to zaplatím už nevím kudy kam ani když jsem je prosila že bych platila třeba 1000 kč měsíčně tak mi odpověděli že mám platit výše uvedenou splátku též jsem chtěla splátkoví kalendář a tam mi řekli že mám platit 10450kč ráda bych to zaplatila ale už nevím kudy kam nikdo mi nepomůže prosím o radu děkuji.

Odpověď:

Dobrý den,

na základě Vámi poskytnutých informací, si dovolujeme odhadnout, že jste podávala návrh na povolení oddlužení (Vámi uváděnou insolvenci) v situaci, kdy jste se ještě nenacházela v úpadku či hrozícím úpadku, který je jedním ze stěžejních předpokladů pro vstup do oddlužení. Podstatu úpadku a hrozícího úpadku naleznete zde: http://www.dluhovylabyrint.cz/potrebuji-informace/oddluzeni/podminky-oddluzeni/.

Podle toho, jak popisujete další vývoj, lze však soudit, že nyní byste podmínku úpadku nebo hrozícího úpadku pravděpodobně splňovala, doporučujeme tedy zkusit zvážit znovu podat návrh na povolení oddlužení a určitě se ještě předtím obrátit na některou z bezplatných poraden – kontakty naleznete zde: http://www.dluhovylabyrint.cz/kam-pro-radu/. Ideální by bylo do některé z těchto poraden přijít na osobní konzultaci, na kterou si připravíte aktuální seznam svých závazků (zde Vám pomůže seznam, který jste sestavovala pro insolvenční řízení) s údajem, u kterých věřitelů a jak dlouho nyní nesplácíte. V poradně  Vám s posouzením, zda podmínku úpadku nebo hrozícího úpadku již splňujete, pomohou.

Zároveň je vhodné se nenechat odradit a splácet alespoň něco. Věřitel je totiž povinen od Vás přijmout jakoukoliv výši plnění.

S pozdravem

Tým Dluhového labyrintu

Publikováno 12.1.2014