Můžu požádat o oddlužení?

Kategorie: Exekuce a Oddlužení

Dotaz:

Dobry den, mam pet exekuci a nemam z ceho to platit, muzu vyhlasit osobni bankrot?

Odpověď:

Dobrý den,

z Vašeho dotazu jsme pochopili, že se zajímáte, zda můžete žádat o povolení oddluženi, které je často nesprávně nazýváno osobní bankrot. Oddlužení je forma řešení úpadku dlužníka, která může být realizována buď formou pětiletého splátkového kalendáře nebo zpeněžením majetkové  podstaty (tj. prodejem majetku) dlužníka.

Píšete, že máte 5 exekucí a nemáte je z čeho platit. Pro povolení oddlužení je mj. nezbytné, abyste jako dlužník plnil/a základní podmínky – mezi které patří zejména skutečnost, že máte dluhy u více než jednoho věřitele, vaše závazky musí být více než 30 dní po splatnosti. A zároveň je potřeba, aby bylo zřejmé, že ze svých příjmů nemůžete své dluhy už hradit (nejjednodušeji se platební neschopnost dokládá pokud máte dluhy déle jak 90 dnů po splatnosti), nicméně zároveň musíte mít prokazatelný příjem, z nějž budete během 5 let schopen/a uhradit alespoň 30% svých závazků nezajištěným věřitelům.  Další informace o podmínkách k povolení oddlužení najdete na našich stránkách na tomto odkaze:

http://www.dluhovylabyrint.cz/potrebuji-informace/oddluzeni/podminky-oddluzeni/

Současně bychom rádi Vám doporučili obrátit se na některou z občanských poraden, které se věnují dluhovému poradenství, popř. na poradnu při finanční tísni, kde můžete svou finanční situaci a možnost žádat o povolení oddlužení také konzultovat .Kontakty naleznete zde: http://www.dluhovylabyrint.cz/kam-pro-radu/

S pozdravem

Tým Dluhového labyrintu

Publikováno 29.12.2015