Obnovená exekuce

Kategorie: Exekuce

Dotaz:

Dobrý den měl bych dotaz přišla mi exekuce abych zaplatil a poslali to i mému zaměstnavateli jenže mám problém s tím že my asi před rokem přišlo že se exekuce zamítá z důvodů nedostatku důkazů a teď nevím co mám dělat a jak postupovat děkuji mnohokrát za odpověď

Odpověď:

Dobrý den,

z Vašeho dotazu jsme pochopili, že jste nejspíše obdržel oznámení o zahájení exekuce, kterou se věřitel již jednou pokusil zahájit. Bohužel Vám nedokážeme říct, jestli je tentokrát nárok věřitele oprávněný nebo ne, k tomu bychom potřebovali vědět podrobnější informace – zejména to, co přesně měl soud na mysli nedostatkem důkazů.

V tuto chvíli doporučujeme tedy znovu si pročíst dokumenty týkající se zamítnuté exekuce a zjistit si, zda věřitel již překážky, kvůli kterým byla zamítnuta, odstranil či nikoliv. Pokud se domníváte, že stále trvají, můžete podat návrh na zastavení exekuce a to písemně na adresu exekutora.

Pro úplnost dodáváme, že pokud byla předchozí exekuce zamítnuta z nějakého formálního důvodu, který věřitel odstranil, není vyloučeno, aby o zahájení exekuce požádal znova.

V případě podrobnější informace prosím svůj dotaz upřesněte.

S pozdravem

Tým Dluhového labyrintu

Publikováno 12.12.2015