Pomoc při sestavení návrhu na povolení oddlužení

Kategorie: Oddlužení

Dotaz:

Dobrý den.Chtěla bych vás poprosit o radu co dělat.Máme dluhy a rozhodli jsme to řešit soudně oddlužením.Vše klapalo jek mělo.Až do tý doby,než paní co nám to vyřizovala z hrábla 17000kc od nás za vyřízení a pak se na nás vybodla.Ted nám hrozí exekuce a zustaneme s dítětem na dlažbě.Máme od ní doklad o zaplacení vše.Co prosím dělat!!jak sní ty peníze dostat???Nereaguje na emaily,sms,volání..Chceme si podat nové podání na soud,ale nemáme peníze na zaplacení zase dalším lidem co nám to vyřídí./pokud to vyřídí a nebude to opět podvodnice!!!!!!!!!Děkuji moc za radu a pomoc!!!P.

Odpověď:

Dobrý den,

ve svém dotaze nezmiňujete, zda jste s dotyčnou paní uzavřeli smlouvu, na základě které jste jí uhradili 17.000 Kč, a která ji současně zavazovala Vám vypracovat návrh na povolení oddlužení tzv. „na klíč“. V případě existence této smlouvy je vhodné si pročíst smluvní podmínky a na jejich základě přistoupit k vymáhání dotčené částky. V opačném případě se obáváme, že Vaše šance vymoci již uhrazenou splátku jsou mizivé. Pokud byste však nebyli jediní a bylo zjevné, že takto jednala záměrně, je možné podat trestní oznámení. Trestní oznámení lze podat vždy, šance na úspěch však zvyšuje skutečnost, že byste nebyli jediní postižení.

Současně si dovolujeme upozornit, že občanské poradny poskytují pomoc při sepisování návrhů na povolení oddlužení. Na rozdíl od komerčních subjektů to však nečiní „na klíč“. V procesu spolupráce pomáhají klientům s vyplněním návrhu, doložením příloh a zejména objasnění celého procesu. Občanské poradny poskytují své služby bezplatně. V případě zájmu se můžete na některou z nich obrátit, jejich seznam včetně kontaktů naleznete zde: www.obcanskeporadny.cz.

Obrátit se můžete také na Poradnu při finanční tísni – www.financnitisen.cz, tato poradna také poskytuje služby bezplatně.

S pozdravem

Tým Dluhového labyrintu

Publikováno 21.2.2015