Pomoc s osobním bankrotem

Kategorie: Oddlužení

Dotaz:

Dobry den,
Mam exekuci na ucet a srazky ze mzdy,rad bych chtel vyhlasit osobni bankrot je to mozne vasim prostrednictvim?

Odpověď:

Dobrý den,

určitě je možné navštívit občanskou poradnu, kterou provozuje naše organizace REMEDIUM Praha o.p.s. Pracovníci poradny Vám mohou vysvětlit podmínky oddlužení (osobního bankrotu), jeho průběh a také pomoci při vyplňování Návrhu na povolení oddlužení (nemůžeme ho však vyplnit za Vás). Kontakt naleznete na www.remedium.cz.

Obrátit se můžete samozřejmě i na jiné bezplatné poradny, pokud by pro Vás byly místně či časově dostupnější, kontakty naleznete např. zde: http://www.dluhovylabyrint.cz/kam-pro-radu/. Před případnou návštěvou doporučujeme vždy konkrétní poradnu kontaktovat a ověřit si, zda a v jakém rozsahu Vám s tímto mohou pomoci. Míra možné pomoci se totiž různí – některé poradny nabízejí i vyplnění Návrhu na povolení oddlužení.

Zároveň si dovolujeme upozornit na to,  že v případě zájmu o pomoc některé neziskové organizace doporučujeme sledovat vývoj v oblasti novelizace Insolvenčního zákona. Není totiž jasné, v jaké míře budou moci bezplatné poradny poskytovat v této oblasti poradenství, pokud bude schválena novela v aktuálně chystané podobě.

S pozdravem

Tým Dluhového labyrintu

Publikováno 10.7.2015