Přílohy v oddlužení

Kategorie: Oddlužení

Dotaz:

Dobrý den,

chceme s manželkou podat návrh na oddlužení, ale nemáme ke všem dluhům smlouvu, třeba ke kreditní kartě. Co máme dělat? Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den,

dlužník uvažující o vstupu do oddlužen je opravdu povinen každý svůj závazek uvést do seznamu závazků (samostatné přílohy insolvenčního návrhu), ale také do samotného formuláře Návrhu na povolení oddlužení. V situaci, kdy k některému ze závazků nejsou k dispozici podklady (smlouvy, výpisy z účtu apod., např. protože byl závazek sjednán po telefonu), je vhodné písemně požádat věřitele o sdělení aktuální výše dluhu. Pokud věřitel neodpoví, přikládá se tento dopis jako samostatná příloha k danému závazku.

V případě kreditních karet je také možné, kromě výše uvedených kroků, ji ofotit (z obou stran) a fotokopii opět přiložit jako přílohu.

Jestliže neznáte aktuální výše závazku, který na kartě vázne, je na místě částku odhadnout. Rozhodně je důležité soud v návrhu upozornit na skutečnost, že si jste vědom, že závazek není doložen písemným dokumentem (smlouvou apod.), ale že přes veškerou snahu nebylo ve Vašich možnostech takový dokument opatřit.

S pozdravem

Tým Dluhového labyrintu

Publikováno 3.4.2014