Půjčky před insolvencí

Kategorie: Oddlužení

Dotaz:

Dobrý den,

 

prosím Vás přítel má pár měsíců po insolvenčním řízení. Před insolvencí si vzal pár online půjček u kterých momentálně ještě dluží peníze. 3 z nich si domluvil na splátkách, ale 2 nechcou na splátky povolit a najednou 30 000 dohromady nedá. Žádná banka mu peníze půjčit nechce, ačkoliv má každý měsíc stálý příjem, při kterém může půjčku splácet. Prosím Vás nevíte co v takového situaci může dělat? Chce dát všechno dopořádku a zaplatit co má, ale nevíme jak to vyřešit, aby částka kterou dluží stále nenarůstala.

Moc děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,

z Vašeho dotazu jsme pochopili, že přítel měl povolené oddlužení a ještě před ním si vzal několik půjček přes internet. Pokud se jednalo o závazky vzniklé před vyhlášením úpadku a povolením oddlužení, tak tyto měly být rovněž řešeny v rámci oddlužení. Jestliže se věřitelé nepřihlásili, vztahuje se ovšem osvobození od povinnosti platit neuhrazené pohledávky i na ně.

Není vyloučeno, že věřitelé vymáhají své peníze neoprávněně, na druhou stranu neuvádíte, jestli přítel tyto dluhy v oddlužení uvedl. Doporučujeme proto vzít veškerou dokumentaci k těmto dluhů a navštívit některou z bezplatných poraden osobně – kontakty naleznete zde: http://www.dluhovylabyrint.cz/kam-pro-radu/

S pozdravem

Tým Dluhového labyrintu

Publikováno 14.12.2015