Snížení splátek během oddlužení

Kategorie: Oddlužení

Dotaz:

Dobrý den, jsem v insolvenci,a vetsi cast meho dluhu jiz byla uhrazena prodanim nemovitosti,zbyva mi splatit asi 700 000 Kč, muj cisty prijem se pohybuje okolo 24000 Kč a pri splácení na 5 let bych dluh zaplatil o rok drive ve 100% výši, ale z vyplaty mi měsíčně zustava 9177 Kč, coz je na hranici chudoby,chtěl bych požádat soud o snížení splátek na 12500 Kč, coz by mi ulehcilo situaci,samozřejmě, že dluh bych i tak splatil ve výši 100 %,ale za 5 let.Je to možné? Děkuji

Odpověď:

Dobrý den,

z Vašeho dotazu jsme pochopili, že Vám bylo povoleno oddlužení formou splátkového kalendáře.

O tzv. zvýhodněný splátkový kalendář požádat lze, ale je nutné tak udělat již při podání návrhu na povolení oddlužení – ve formuláři je k tomu určena i samostatná kolonka. K pozdějším návrhů soud nemůže přihlédnout. Resp. samozřejmě to můžete zkusit – je ale zcela nepatrná šance, že by Vašemu návrhu bylo vyhověno.

Uvádíte, že už větší část dluhu byla zaplacena prodejem nemovitosti – zde soudíme, že šlo pravděpodobně o zajištěného věřitele, protože jinak je velmi neobvyklé, aby došlo jak prodeji majetku, tak k placení formou splátkového kalendáře.

Pokud se situace liší od toho, jak jsme ji pochopili, upřesněte prosím svůj dotaz.

S pozdravem

Tým Dluhového labyrintu

Publikováno 14.12.2015