Snížení splátek – oddlužení partnera

Kategorie: Oddlužení

Dotaz:

Dobrý den,přítel měl velké dluhy a před třemi lety si udělal oddlužení… já mu podepsala smlouvu o důchodu..platil 10700,z toho 5500 alimenty,starší dceři 3000,ta vloni začala pracovat,ale částku posílame stejnou.Letos se nám narodil syn,a tak jsme chtěli požádat soud o snížení splátek,původně splácel 43 %,tudíž ted je to více… Jakým způsobem to máme udělat,a jak napsat?

Odpověď:

Dobrý den,

z Vašeho dotazu přesně nevyplývá, zda máte na mysli snížení splátek, které platí přítel, nebo částek, které mu platíte dle smlouvy o důchodu.

Co se týče splátek placených Vaším přítelem, je velmi nepravděpodobné, že by soud na toto přistoupil (jinou věcí je však vznik vyživovací povinnosti k synovi, zde by mělo určitě dojít ke zohlednění vyživovací povinnosti a výše splátky se sníží, je však nutné o tom informovat insolvenčního správce a soud).

Snížení částky, kterou mu platíte na základě smlouvy o důchodu vyloučené není, i zde je však vhodné toto předjednat s insolvenčním správcem a soudem. Určitě upozorněte na to, že i Vám vznikla vyživovací povinnost, rovněž předpokládáme, že se snížily Vaše měsíční příjmy – na to je také vhodné upozornit.

S pozdravem

Tým Dluhového labyrintu

Publikováno 23.10.2015