Více exekucí naráz

Kategorie: Exekuce a Společné jmění manželů

Dotaz:

Dobrý den.Mela bych dotaz ohledně exekuce..
Manžel má několik exekuci u ruznych veritelu.
Má práci a zajímalo by mě,zda když manželovi přijde k zaměstnavateli do prace exekuce,tak mu bude zaměstnavatel strhávat splátky.
Jde mi o to,jestli muzou ti ostatní věřitele,kteří musí čekat tzv.ve frontě,přijít k nám domu a zabavit majetek.
Jde o tv a pár spotřebicu..
Máme tři děti.
Děkuji a omlouvám se za možná spatnou formulaci
Ja než se vyjadrim..ALE SNAD ME CHÁPETE.DĚKUJI.

Odpověď:

Dobrý den,

z Vašeho dotazu nevyplývá, zda jsou všechny exekuce u jednoho exekutora nebo jich vede exekuci více. Nicméně obecně situaci, že by exekučně byl postižen i majetek u Vás doma, vyloučit nelze. Může se totiž stát, že exekutor, který vede exekuci a co se týče postižení mzdy je „první na řadě“ – tedy „jeho“ věřitel dostává ze mzdy sražené peníze, již nebude chtít postihovat majetek (ať už movitý nebo nemovitý). Ten je potom „volný“ pro případnou jinou exekuci ze strany jiného exekutora.

Podstatné tedy je, jaké exekuční příkazy jsou v jednotlivých exekučních řízeních vydány (a v jakém časovém sledu a zda se jedná o přednostní nebo nepřednostní pohledávku).

Toto je velmi zjednodušený výtah zákona č. 119/2001 Sb. kterým se stanoví pravidla pro případy souběžně probíhajících výkonů rozhodnutí. Obdobné jako u srážek ze mzdy je to i u exekuce movitého i nemovitého majetku.

Důležité pro Vás může být i to, že exekutor nemůže zabavit všechen majetek – bližší informace naleznete zde:http://www.dluhovylabyrint.cz/potrebuji-informace/exekuce/formy-exekuce/prodej-movitych-veci/

S pozdravem

Tým Dluhového labyrintu

Publikováno 21.12.2014