Zadlužování kvůli vysokému výživému

Kategorie: Výživné

Dotaz:

Dobrý večer jsem na úřadu práce platím na mého syna 3500kc a jsem na socialce oženil jsem a starám se o další 2deti .přitom syn chodí ke mně jako kdybych mnel stridavou péči platím mu školu a tak a bývalá mně furt udává jen kvůli penězům už nevím co mám dělat 2 krát jsem žádal o snížení a furt mne to zamitaji a přitom posílám co mám skoro všechny moje peníze co dostanu a ještě jsi musím půjčovat a dluh mně roste už fakt nevím kudy kam kluka navádí chtěl jsem stridavou péči kluk chtěl a zase mu řekla ze já jsem jen sním kvůli penězům už nevím co mám dělat a moc mně to trápí .a nikoho nic nezajímá

Odpověď:

Dobrý den,

bohužel Vám nedokážeme říci, z jakého důvodu Vám soud zamítl Vaši žádost o snížení výživného. Při rozhodování o výživném jsou pro soud zásadní odůvodněné potřeby oprávněného (zde syna) a majetkové poměry povinného (tj. Vás). A stejně jako u každého soudního řízení platí, že tvrzené skutečnosti je nutné doložit – např. svědeckou výpovědí. Takovou skutečností může být i to, že u Vás syn tráví čas odpovídající střídavé péči, hradíte mu školu atd.

Určitě je dobře, že situaci řešíte! Zkuste prosím zvážit, zda nenavštívit osobně některou z bezplatných občanských poraden (kontakty na ně naleznete na www.obcanskeporadny.cz), kam můžete k nahlédnutí přinést dokumenty, které máte od soudu. Poradce by Vám měl být schopen vysvětlit, jaké máte možnosti a co dalšího je třeba ještě vhodné soudu doložit a jak.

S pozdravem

Tým Dluhového labyrintu