Online poradna

Prostřednictvím Online poradny Dluhového labyrintu můžete získat informace týkající se práv a povinností souvisejících s dluhy a možných způsobů řešení případných potíží. Dotaz mohou položit nejen dlužníci, ale také jejich příbuzní, známí, ručitelé, věřitelů apod.

Položit nový dotaz

ExekuceOddluženíOstatníSpolečné jmění manželůVýživné

Exekuce ledničky

Dobry den, slysela sem ze uz mi exekutor nemuze vzit lednicku, je to pravda? Co kdyby ji vzal, jak se muzu branit?

Zobrazit odpověď

Dluh vzniklý po povolení oddlužení

Po rozhodnutí KS o povolení insolvence jsem cca 8 měsícu nepřispíval správci SVJ na opravy a údržbu bytového domu. Je tato pohledávka vymahatelná. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Oddlužení a práce v zahraniční

Dobrý den,chtěla bych jen vědět, jestli je možné žádat o insolvenci,jestliže žiju a pracují v zahraničí. Ale jsem stále trvalým pobytem v hlášena v ČR.Moc vám děkuji za Vaši odpověď a za Váš čas.

Zobrazit odpověď

Náhrada škody jako mimořádný příjem

Jiz dva a pul roku jsem v insolvenci radne zamestnan a radne splaci.Jeste pred insolvenci jse se zacal soudit o nahradu skody pro nemoc z povolani a teprve nyni bude rozsudek ktery mi nahradu skody v nejake vysi urci.Diky teto nemoci jsem se do insolvence dostal.Zajima me zda tuto nahradu skody musim do insolvence priznat ci nikoliv.Nikde jsem na toto tema nic nenasel.Je povazavana nahrada skody usleho zisku za prijem kery podleha insolvenci.Za vasi odpoved predem dekuji.

Zobrazit odpověď

Důvěryhodnost inkasní agentury

Dobrý den ,
je firma KRUK na vymáhání důvěryhodná nebo je to podvodná firma?
děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Doručovací adresa a hrozba exekuce

Dobrý den. Potřebovala bych poradit ohledně záležitosti s přítelem. Přítel dříve bydlel na mé trvalé adrese, avšak on tento pobyt měl nahlášen jen pro doručování korespondence. Chci se zeptat, zda se tento případ bere jako „přechodné bydliště“ nebo k uvedení přechodného bydliště je potřeba nějaký formulář? Také bych se s Vámi chtěla poradit ohledně jeho exekuce. Dnes se u mne stavoval jakýsi pán, který tvrdil, že jede kvůli exekuci na mého přítele. Problém je v tom, že přítel u nás již rok není a nebydlí. S přítelem žádný závazek nemám, ani v manželství nejsme a tak se chci zeptat, zda mne hrozí nějaké nepříjemnosti od exekutorů, když se dluhy týkají pouze jeho a u nás už nebydlí, ačkoliv pán říkal, že má uvedenu tuto adresu? Také si při odjezdu fotil můj dům. Má na toto právo? Děkuji za zodpovězení mých dotazů.

Zobrazit odpověď

Exekuce družstevního podílu po rozvodu

Dobrý den,
na bývalého manžela byl vydán exekuční příkaz na chatu, které jsem spoluvlastník. Máme rovněž podíl v bytovém družstvu, byt užívám já společně s dětmi. Je možné uvalit exekuci i na jeho podíl v družstvu a jak by se dotýkalo mne, nemůžu kvůli jeho dluhům přijít o byt? Bývalý manžel nemá v bytě trvalý pobyt, bydlí s novou manželkou jinde. Je možné nějakým způsobem zbavit ho družstevního podílu?

Děkuji za odpověď

 

Zobrazit odpověď

Insolvence a uzavření manželství

Dobrý den,
Chci se zeptat. S přítelem bysme se chtěli příští rok vzít. Bohužel můj přítel se ještě předtím než jsem ho znala zadlužil a teď se jedná o jeho insolvenci, ta zatím není vyřízena, ale je v jednání. Mě se jedná o to, jak to bude dál po svatbě? Spadne insolvence i na mě? Dá se to případně nějak řešit například předmanželskou smlouvou? A jak to po svatbě bude s úvěry? Dají mi například hypotéku na barák?

Mockrát děkuji za odpověď a přeji hezký den

Zobrazit odpověď

Dluh u dopravních podniků – ukradený občanský průkaz

Dobrý den, prosím o radu v následující situaci. Známému nyní přišel exekuční příkaz na dluh u dopravního podníku Hl. m. Prahy. Říká, že dluh ale nemohl vzniknout, protože žil několik let na ulici a většinou u sebe neměl žádné doklady (krádeže). Nyní již asi 11 let vede normální život, pracuje a má přítelkyni a dítě. Myslíte, že je zde možnost uspět s návrhem na zastavení této exekuce? Uživatel se o ní dozvěděl až nyní z exekučního příkazu. Poštu si v daném období nemohl vyzvedávat, protože žil na ulici a trvalé bydliště měl hlášeno jinde. Což bude asi problém, že? Ale i kdyby, jedná se o neoprávněnou exekuci, protože se někdo musel prokázat jeho občanským průkazem. Může to doložit potvrzením z městského úřadu, kdy žádal o vydání nových dokladů. Tam mu to však nechtějí vydat a doporučují podat trestní oznámení na neznámého pachatele. Poslal na exekutorský úřad dopis s těmito informacemi a také doklady o výdajích rodiny, do kterých hodně zasahují srážky této exekuce. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Exekuce spoludlužníků

Dobrý den,
předem děkuji za vaše rady na těchto stránkách, ze kterých jsem načerpal dosti informací o dluhové a exekuční problematice. Nyní k mému dotazu – na mou ženu byla vydána exekuce na začátku roku 2013, kdy jsme ještě nebyli manželé. Bohužel neměla trvalé bydliště v našem bytě, ale byla hlášena na úřadě s tím že měla zřízenou schránku na poště. Bohužel nám nebyl zaslán žádný dopis od soudu a ani od exekutora. O exekuci jsme se dozvěděli náhodou a od té doby jsem začal konat a spojil se s exekutorem. Jako první krok jsem zaplatil jistinu 13000 Kč, nicméně celkový dluh za dobu nesplacení 2 nájmů narostl na celkových 114000 Kč. S exekutorem jsem se dohodli na zasílání pravidelné částky 1500 Kč což pravidelně více jak 16 měsíců splácíme. Exekuce byla nařízena na mou ženu a její sestru, které byli vedeny pod nájemní smlouvou a byt společně obývali. Bohužel sestra „spoludlužník“ i přes sliby nesplácí. Původně nám exekutor sdělil, že po každém bude požadovat polovinu, ale na vašich stránkách jsem se dočetl, že tomu tak není a i chování exekutora tomu tak naznačuje. Jelikož i přes pravidelné splácení poslal požadavek na srážku z mé mzdy. Po tom co jsem toto zjistil jsme exekutora kontaktovali, abychom ověřili co se změnilo, ale toto nám nebyl schopen vysvětlit, ale po navržení zasílání částky 3500 Kč přislíbil požadavek na srážku ze mzdy zrušit. Obávám se do budoucna, aby toto opět exekutor neprovedl. Vím že splácení je dobrá vůle exekutora, ale předpokládal jsem, že by nás mohl informovat o takovýchto krocích – kontakt na nás mají jak telefon tak mail. Mám dotaz i k novele zákona, kdy by neměl být na plat nepovinného z manželů možné uplatnit srážky, někde jsem četl o datu 2.7.2015, kdy měl nabýt účinnosti, ale nevím zda se tak stalo. Dále by mne zajímalo na jakou adresu zaslat „Předžalobní výzvu spoludlužníkovi“, zda na adresu trvalého bydliště (jak jí zjistit) nebo na adresu, kde vím že se nejčastěji nachází? Promlčecí lhůta u spoludlužníka je 3 roky pro každou splátku jak jsem se tu dočetl nebo až tehdy, když splatím celou dlužnou částku? Jak správně postupovat, když bych se chtěl domluvit na prominutí části penále, která tvoří největší část dluhu? V jakém případě by se jednalo o lichvu – výše úroku? V zákoně § 218 tr. zákoníku jsem dohledal formulaci: „Pachatel zneužije něčí rozumové slabosti, tísně, nezkušenosti, lehkomyslnosti nebo něčího rozrušení k tomu, aby pachateli nebo jinému bylo poskytnuto nebo slíbeno plnění, jehož hodnota je k hodnotě vzájemného plnění v hrubém nepoměru“ kdy dle mého názoru mohlo být v nájemní smlouvě zneužito nezkušenosti či lehkomyslnosti, když tehdy 20 slečny smlouvu podepisovali. Děkuji za odpovědi

Zobrazit odpověď

Nezaplacená mzda

PoPOVazena pani/ pane, dobry den.
Mel bych na Vas dotaz s prosbou o radu.
V kvetnu letosniho roku jsem podal v zamestnani vypoved dohodou. Vypovedni lhuta mi konci patek 31. cervence.
Muj zamestnavatel mi dosud za kveten i cerven nevyplatil mzdu s tvrzenim ze momentalne nema prostredky.
Je tudiz pravdepodobne ze mi nevyplati ani mzdu za posledni odpracovany mesic- cervenec.
Patek 31.8 je muj posledni den v praci, nasledne se budu registrovat na uradu prace a zacnu si hledat novou praci.
Poprosil bych Vas o radu jak v tomto pripade mam postupovat, abych o sve penize neprisel.

Dekuji Vam.

S pozdravem a pranim hezkeho dne.

Zobrazit odpověď

Exekuce kvůli dluhu na elektřině a insolvence

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, v pátek mi přišel Exekuční příkaz na dluh z roku 2006 od společnosti RWE zabavení osobního automobilu pro částku cca 16.000 korun. O dluhu nic nevím, nikdy jsem u společnosti RWE nebyl, vždy jsem využíval služeb ČEZ. Nic méně, nikdo z exekutorského úřadu se mnou nazáhajil žádné jednání a hned mi zabavují auto. Navíc je problém v tom, že jsem auto prodal už před rokem a momentálně jsem v insolvenci. Můžete mi poradit, jak mám reagovat a jak odepsat Ex. úřadu? Děkuji.

Zobrazit odpověď

Souběh exekucí

Dobrý den,
měla bych dotaz. Bohužel jsem v minulosti zanedbala placení sociálky. V současné době splácím jednu exekuci, a nyní přišla další.
Když jsem chtěla po zaměstnavateli, aby mi začal strhávat část peněz i na tu druhou, tak mi řekl, že to nejde, že je to prý nedovoluje zákon, a že druhá exekuce musí počkat až bude splacena ta první. V obou případech se jedná o sociálku. Můj plat je velmi malý. A že prý mi nehrozí, že by mi kvůli té druhé obstavili majetek, zabavili věci.
Takže bych se ráda zeptala, jestli je to pravda?
Případně co s tím mohu dělat?
Děkuji moc předem za odpověď.
Hezký den

Zobrazit odpověď

Exekuce na nemocenské, dluhy z dob manželství

Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat,jestli je možné nějak řešit exekuci.Mám ji na plat.Nyní jsem si dost poranila nohu a jsem po pár operacích na nemocenské.A rehabilitace bude trvat déle.Jsem devět let rozvedená.Za manželství vzniklo hodně dluhů.Měli jsme hypotéku na barák s bývalým manželém.Barák v exekuci prodali.Když jsem od něj odešla,chtěla jsem v Komerční bance barák,který obýval se svoji matkou převést na něj.Bohužel to neslo.Barák ještě více zadlužili a byl prodán.Zkoušela jsem insolvenci.Bohužel mi nedopadla.Jelikož se svým platem nedosáhnu na splátky.Všechny dluhy mi byly napočítány.Bohužel nemám papíry ani k dluhům.Jen u soudu,kteří se k tomu přiznali jako věřitele.Můj bývalý manžel nedělá, chdi delat na cerno,oženil se a čeká rodinu.Nikdo po něm nic nechce a nesplaci.navíc mu bude hrazeno bydlení a příspěvky.Už nevím,kde se odvolat k prošetření celé situace.Veškerá exekuce se odráží jen u mne.Chtěla bych to vyřešit,taky jsem spoustu věci splatila.U soudu se tím nikdo nezaobiral.Jen jsem teď nemocná a nejsem moc mobilní.Pobiram nemocenskou po srážkách pět tisíc.Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Výše srážek ze mzdy

Dobrý večer, mám dotaz kolik bude činit srážka na exekuci(neprednostni) při čistém platu 20000, korun českých podotýkám,že mám 3 vyživovane děti a vydelavajici manželku,moc dekuji za odpověď .

Zobrazit odpověď
« První ‹ Previous 1 9 10 11 12 13 21 37 Next › Poslední »