Online poradna

Prostřednictvím Online poradny Dluhového labyrintu můžete získat informace týkající se práv a povinností souvisejících s dluhy a možných způsobů řešení případných potíží. Dotaz mohou položit nejen dlužníci, ale také jejich příbuzní, známí, ručitelé, věřitelů apod.

Položit nový dotaz

ExekuceOddluženíOstatníSpolečné jmění manželůVýživné

Vyúčtování oddlužení

Dobrý den, můj dotaz se týká lhůty splatnosti – přesněji, v létě mi byly zastaveny srážky z platu, splatila jsem již 100% částky stanovené insolvenčním soudem, v lednu letošního roku uveřejnil můj insolvenční správce konečné vyúčtování a soud vzal na vědomí splnění podmínek uložených mě, jako dlužníku. Podle závěrečného vyúčtování jsem přeplatila téměř 20 000,-, s ohledem na velmi nepříjemné jednání mého insolvenčního správce a dlouhé čekací lhůty na jeho vyjádření či vyúčtování, by mne zajímalo, zda existuje nějaká, zákonem stanovená doba, do které mi musí peníze vrátit na účet, nebo zda mám právo jen čekat?

Děkuji
S pozdravem

Zobrazit odpověď

Exekuce a zúžené SJM

Dobrý den.Jelikož jsem poznala manžela s dluhama,když jsme se v roce 2005 brali,tak jsme ihned si nechali udělat zúžení SJM.U notářky.Nyní dluh,který měl již před uzavřením manželství přerostl v exekuci a bohužel mi byl zablokován účet.Mohu se bránit tím,že dluh vznikl před uzavř.manžel.?myslím že ano,chci napsat odvolání,žádost o zastavení exekuce vůči mé osobě,ale přesně nevím co tam napsat..Myslím,že na takto starý dluh platil nějaký dřívější exekutorský řád nebo ustanovení..nebo nevím co..Děkuji monohokrát za radu,jak se bránit.

Zobrazit odpověď

Splátkový kalendář v exekuci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, byla mi udělena exekuce na účet,kde jsem díky exekuci v minusu přes 20 tisíc.jelikož pobírám jen rodičovský příspevek, tak částku nemohu zaplatit.Především mě ale zajímá , jestli mám vůbec nějaký nárok na splátkový režim a také kam peníze vlastně posílat ,jestli na svůj účet ? Děkuji za informaci .

Zobrazit odpověď

Dědění dluhů manželem

Dobrý den,

mám dotaz, jak je to s děděním dluhů po smrti manžela. Babičce zemřel manžel a po jeho smrti zůstaly dluhy, jejichž výše je neznámá, nicméně i tak jsme si jistí, že výše pasiv přesahuje výši aktiv. Je nějaká možnost, jak se těchto dluhů vzdát? Víme o možnosti odmítnutí dědictví, ale nevíme, zda lze v případě manželství odmítnout dědictví jako celek, nebo na manželku určitá část dluhů přechází vždy. Mohu Vás tedy poprosit o upřesnění? Předem děkuji za odpověď a případnou radu.

S pozdravem,

Zobrazit odpověď

Změna výplaty během oddlužení

Dobrý den.Bylo mi povoleno oddlužení s nižší splátkou,než je zákonem stanovenou částkou.Za tři měsíce po usnesení o oddlužení a stanovení splátky mi však zaměstnavatel zvedl mzdu o cca 4 000 kč a já Vás prosím o odpověď,jestli se mi tímto zvedne i měsíční splátka určená soudem.Děkuji.

Zobrazit odpověď

Prominutí úroků z prodlení

Dobrý den,
jaké podmínky musím splnit, abych mohla požádat o prominutí úroků z prodlení?<br
Zatím se mi podařilo splatit jistinu a polovinu nákladů exekuce. Jsou tam ještě náklady oprávněného, náklady nalézacího řízení a zmiňovaný úrok z prodlení.

Existuje nějaký speciální formulář na žádost? Děkuji

Zobrazit odpověď

Insolvence po rozvodu

Moje přítelkyně má po rozvodu exekuce v celkové hodnotě 1.200 000 kč Bývalý manžel dluhy neplatí a ona má exekuci na plat. V případě oddlužení by se zřejmě jednalo o částce 400 000. Kdyby zažádala o osobní bankrot a celou částku zaplatila,jaké možnosti má polovinu vymáhat na bývalém manželovi?
Dále je možné z této částky kromě měsíčních splátek splatit jednorázově vyšší částku třeba 100 000. Mělo by to nějaký význam? (šlo by o pomoc rodičů).
Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Exekuce mrazáku

Dobry den,

nasla jsem informaci, ze od 1.9.2015 nesmi byt v exekuci zabavena lednice. Nenasla jsem informaci ohledne zabaveni mrazaku. Smi nastale byt exekutorem zabavena? Dekuji.

Zobrazit odpověď

Exekuce majetku třetí osoby

Dobrý den,mám exekuci na mzdě a stejný exekutor si vyžaduje majetek mých rodičů kde nemám trvalé bydliště ani se zde nezdržuji.Má na to exekutor nárok?Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

SMS půjčky v oddlužení, rozhodčí řízení.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je možné do insolvence zařadit také tzv. sms půjčky, které jsou splatné do měsíce od vyplacení půjčky. Je možné si vždy půjčku za poplatek o dalších 30 dní prodloužit. Když jsem si jí ale prodloužila, tak vždy pošlou novou smlouvu, tzn. že půjčka je vždy necelý měsíc stará (reálně mám půjčku ale už cca půl roku). Nevím, jestli by mi pak neodmítli insolvenci z důvodu “nepoctivého záměru”. Někde jsem totiž četla, že musíte mít zaplacené alespoň 2 splátky, jinak by to mohlo být považováno za nepoctivý záměr. Dále jsem se chtěla zeptat jestli je překážka, že u sms půjčky jsem podepsala rozhodčí doložku. Jestli to má například přednost před insolvencí. Moc děkuji za radu

Zobrazit odpověď

Insolvence a exekuce manžela

Dobry den, jsem v insolvenci a nyni jsem zjistila, ze si manzel, jeste pred manzelstvim nadelal dluhy, ktere spadly do exekuce. Vim, ze dle noveho zakona jsem i za tyto dluhy zodpovedna, ale dozvedela jsem se, ze v pripade insolvence by meky byt tyto exekuce pozastavene. Poradite mi co mam delat? Exekutora to nezajima. Dekuji

Zobrazit odpověď

Daňová exekuce bankovního účtu

Dobrý den,chtěl bych se zeptat zda může FÚ blokovat exekucí účet u banky i přes nulový zůstatek a dostat mne do hlubší dluhové pasti tím,že musím platit bankovní poplatky za účet se kterým nemohu disponovat.Mám sepsat žádost na FÚ o zrušení blokace na tento účet? Bude to mít nějaký smysl? Jestli ano poradíte mi jak? Děkuji za odpověď.
S pozdravem

Zobrazit odpověď

Vrácené daně a oddlužení

Dobrý den, když mi budou teď na jaře vracet daně a jsem v oddlužení, zůstanou mi ty peníze nebo je musím odevzdat? Děkuji.

Zobrazit odpověď

Kolik bude srážka z platu?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mám exekuci na plat 10,831 kč. Chtěl jsem se zeptat, kolik mi strhnou z měsiční mzdy ? A kolik mi musí zůstat, např: kdybych měl 19 000 na výplatu ? Děkuji,

Zobrazit odpověď

Jak dlouho se platí za insolvenčního správce?

dobrý den musím platit insolevenčního správce celých pět let děkuji

Zobrazit odpověď
« První ‹ Previous 1 2 3 4 5 13 37 Next › Poslední »