Online poradna

Prostřednictvím Online poradny Dluhového labyrintu můžete získat informace týkající se práv a povinností souvisejících s dluhy a možných způsobů řešení případných potíží. Dotaz mohou položit nejen dlužníci, ale také jejich příbuzní, známí, ručitelé, věřitelů apod.

Položit nový dotaz

ExekuceOddluženíOstatníSpolečné jmění manželůVýživné

Trvalé bydliště dlužníka v bytě a exekuce

Dobrý den, dcera je hlášená u mě k trvalému pobytu, ale už před měsícem jsem požádala o zrušení pobytu, zatím nemám rozhodnutí. Na dveře mi začínají klepat  exekutoři za pohledávky, které dcera neplatí. Můžete mi prosím poradit jak mám postupovat? Kdyby byla nařízená exekuce, tak mám u exekutora žádat o vyloučení věci, které mi patří, stačí kopie dokladů? Protože kdyby jsem to pak chtěla dát k soudu tak nebudu mít org. doklady. A když je těch exekuci víc tak musím tohle to vše opakovat u každé exekuci zvlášť. Není mi taky jasné jakou adresu napíšu u dcery když je hlášená u mě a nevím kde vlastně bydlí. Děkuji moc za odpověď.

Zobrazit odpověď

Podání návrhu na povolení oddlužení

Přeji dobry den a rád by jsem se informoval jako mam podat insolvenčni řizeni a to z důvodu meho úpadku dělal jsem totiž na OSVČ činnost ačkoli prace bylo min a min až najednou čtyri měsice nebyla žadna dostal jsem se do situace když jsem už nemohl sve závazky k věřitelum plnit dostal jsem se do neprijemný situace i když jsem to veřitelum řekl pořad trvali na svém platit musite tak naco tady před půl roce davali v televizi, že se dá s každým veřitelem domluvit ale ve skutečnosti to pravda neni. Musel jsem už i v krajní nouzi přerušit živnost a zamestnat se ale to nic neměni na tom že mi hrozi už exekuci. Jsem totiž krátce zaměstnaný a dluhy mi prerostly přes hlavu.  Jak bych mohl prosim podat bezchybně navrh na insolvenci?  Je možné u vás získat pomoc nebo mi zaslat nejaky návrh? Jak to mam podat? Děkuji a jsem vám vděčný už teď za jakoukoliv pomoc.

Zobrazit odpověď

Exekuce člověka v hmotné nouzi

Dobrý den.Mám několik nařízených exekucí.Před třemi roky jsem se stala obětí trestného činu,poté jsem následkem toho byla dlouhodobě hospitalizovaná v psychiatrické léčebně.Po návratu jsem přišla o zaměstnání a dostala jsem z psychických duvodu invalidní duchod 2 stupne 5917 Kč. Již v době hospitalizace jsem přestala plnit své závazky k věřitelům.Hlavně z duvodu platební neschopnosti a psychických/akutní psychická porucha/. Jsem rozvedená a mám dvě děti-19 a 12 let.Starší dcera byla vyřazena z evidence uchazeču o zaměstnání.Pobírám dávky hmotné nouze.Dluhy za tu dobu,co jsem v id narostly z 200000 na 700000.Jsem uplně nemajetná,do zaměstnání z psychických duvodu nemohu.Co bude dál?

Zobrazit odpověď

Srážky ze mzdy

Máme ve firmě zaměstnance, který pobírá mzdu a zároveň pobírá invalidní důchod. U tohoto zaměstnance evidujeme jeden i více exekucí. V některých exekučních příkazech je stanoveno, že plátce důchodu – OSSZ bude při výplatě přihlížet k nezabavitelné částce a plátce mzdy k ní už přihlížet nebude a bude strhávat na exekuci 1/3 čisté mzdy. Jak mám postupovat v případě, že toto v exekučním příkazu uvedeno není a zaměstnanec má čistou mzdu menší, než základní nezabavitelná částka. Slyšela jsem tvrzení, že pokud zaměstnanec pobírá invalidní důchod, vždy OSSZ – plátce důchodu přihlíží k nezabavitelné částce a zaměstnavatel automaticky sráží 1/3 čisté mzdy, aniž by to bylo v exe. příkazu uvedeno. Je to správně? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Sjednocení dluhů manželů

Dobry den,chtěla bych se zeptat, zda by bylo možné sjednotit dluhy obou manželů. Zavázat se ke splacení sto procent všech dluhů u soudu formou splátkového kalendáře a tím zastavit všechny exekuce.

Zobrazit odpověď

Exekuce – splátkový kalendář a co je možné zabavit

Dobrý den měla bych ještě jeden dotaz tykající se exekuce.  Před 2 lety k nám
přišel exekutor zabavit majetek. Dohodli jsme se na splátkách,k dnešnímu dni mi chybí doplatit jen 15000kč,celková částka i s náklady činila 55000 Kč. Z ničeho nic manželovi
tento exekutor zablokoval účet na tu samou exekuci ve výši 61000kč. Navíc vyhrožuje,
že když nezaplatím splátku tak přijde opět zabavit majetek. Volali jsme mu ať nám tedy
uvolní účet, že mu splátku zašleme a jak je možné,že stejný dluh bere ještě ve větší
výši než byl původně. Nemínil se s námi vůbec bavit.co s tím? Je něco co nemůže
exekutor zabavit, jelikož jde o věc denní potřeby? Děkuji.

Zobrazit odpověď

Převedení dluhu na manžela kvůli oddlužení

Dobrý den,máme s manželem dluhy manžel bude žádat oddlužení. Já bych si chtěla taky zažádat, ale nemám příjem. Mohl by si mé závazky na sebe převést manžel a platit je v jeho insolvenci? Některé dluhy jsou psány na nás oba. Děkuji

Zobrazit odpověď

Povinnosti firmy poskytující poradenství v oddlužení

Dobrý den ! Jak a co mám udělat mám podepsanou smlouvu s firmou,která mě odlužuje a dá návrh na soud,ale posílám splátky po menších částech a do kdy když jsem jím poslala všechny dokumenty před 2 měsíci mě tento návrh musí poslat na soud a mám dluhy,které už neplatím prosím co s tím a jak se mám zachovat,aby nebyla exekuce! Děkuji.

Zobrazit odpověď

Promlčení a exekuce

Dobrý den,

včera  jsem obdržela vyrozumění o zahájení exekuce od soudního exekutora. Pohledávka oprávněného  byla splatná již v prosinci 1995, těsně před mým odchodem do starobního důchodu. Poté probíhal obchodní spor u soudu, který skončil v květnu 2005 pravomocným rozhodnutím. Důležité je dodat, že soudy posoudily vztah mezi podnikateli podle obchodního zákoníku, takže k promlčení soudem přiznaných pohledávek došlo již v srpnu 2006( § 408 obchodního zákoníku) a návrh na exekuci byl podán až v červenci 2013 Jsem právní laik a tak bych se chtěla zeptat jak mám zformulovat návrh na zastavení exekuce a návrh na odklad exekuce. Prosím o zaslání nějakých vzorů. Děkuji za brzkou odpověď a jsem s pozdravem.

Zobrazit odpověď

Podklady k oddlužení

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jaké podklady musím s sebou mít, když potřebuji pomoc ohledně osobní insolvence.
Mnohokrát děkuji.

Zobrazit odpověď
« První ‹ Previous 1 27 35 36 37