Jak zabránit prodeji nemovitosti v exekuci

Kategorie: Exekuce

Dotaz:

DOBRY DEN. PRISLO MI USNESENI O NARIZENI EL. DRAZBY POLOVINY ME NEMOTOSTI. TUTO EXEKUCI MI SRAZEL Z PLATU ZAMESNAVAEL AZ DO DOBY NEZ JSEM ODESLA NA MD. JSEM SAMA SE TREMI DETMI A MUJ PRIJEM BYL MALY, TAKZE JSEM NEMOHLA V PLACENI POKRACOVAT. Z MEHO PLATU SE ZAPLATILA POLOVINA DLUHU, KTERY BYL 30000KC.TED SE VRACIM PO 3 LETECH DO PRACE A VE SRAZKACH SE BUDE POKACOVAT. S DETMI MAM V NEMOVITOSTI TRVALY POBYT. BYDLIME TAM, POKUD TO PRODAJI OCITNEME SE NA ULICI. LZE PRODEJI ZABANIT? DEKUJI ZA ODPOVED

Odpověď:

Dobrý den,

můžete zkusit podat návrh na částečné zastavení exekuce pro nepřiměřenost.

V tomto návrhu je potřeba doložit, že budete mít příjem, z něhož bude možné provádět exekuční srážky, případně můžete navrhnout použití dalšího finančního zdroje např. postižení penzijního či stavebního spoření pokud je máte apod.

Návrh se podává k pověřenému exekutorovi. Ten následně vyzve účastníky řízení – zejména věřitele k tomu, aby se vyjádřil, zda s návrhem souhlasí. Pokud k souhlasu ze strany věřitele dojde tato forma exekuce se zastavuje. V opačném případě je exekutor povinen Váš návrh postoupit soudu.

Vzor naleznete zde: http://www.dluhovylabyrint.cz/ke-stazeni/

S pozdravem

Tým Dluhového labyrintu

Publikováno 19.11.2015