Online poradna

Prostřednictvím Online poradny Dluhového labyrintu můžete získat informace týkající se práv a povinností souvisejících s dluhy a možných způsobů řešení případných potíží. Dotaz mohou položit nejen dlužníci, ale také jejich příbuzní, známí, ručitelé, věřitelů apod.

Položit nový dotaz

ExekuceOddluženíOstatníSpolečné jmění manželůVýživné

Oddlužení a ručitel

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Bratrovi dělám ručitele u modré pyramidy.Ten mlčky podal návrh k insolvenčnímu řízení. Obratem mě z pyramidy poslali dop. dopis, že pokud ho oddlužní, budu muset uhradit zbytek úvěru já. Má ještě druhého ručitele,který ručí barákem. Na Pyramidě mi řekly, že když podám já ohlášení k insolvenčnímu řízení, tak podají žádost k sodu k prodeji toho baráku na uhrazení toho dluhu. Dá se prosim vás proti tomu nějak postupovat? A můžou mě zapsat do registru dlužníků, i když bych ten úvěr splácel jak mi psali v tom dopisu? Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Nezabavitelná částka ze mzdy

Dobrý den, chci se zeptat -mám 3 exekuce na plat.Platím bývalé manželce Insolvenci 2000 kč.rozhodnutí Kraj soudu.Čistý výdělek je 10400 kč.Jaká je nezabavytelná částka která mi náleží ?

Zobrazit odpověď

Povinnost platit za svoz komunálního odpadu

Dobry den, mam dotaz ohledne placeni odpadu. Bydleli jsme v pronajmu na vesnici, kde jsme meli i trvale bydliste, odpady jsme platili pravidelne. Letos se meli zaplatit do cervna,ale my se v kvetnu odstehovali a odpady zapomneli zaplatit. V novem byte mame uz trvale bydliste. Tak nevime,zda je potreba zaplatit odpady i v predchozim bydlisti. Dekuji

Zobrazit odpověď

Odpovědnost za dluhy z manželství a exekuce

Dobrý den. Za jaké dluhy odpovídá manželka v dnešní době, pokud spolu od roku 2006 prokazatelně nežijí a v roce 2014 se rozvedli. Dotyčná je nezaměstnaná a nebere ani žádné soc. dávky. Bojí se přihlásit k trvalému pobytu k synovi u kterého bydlí a který ji plně živí, aby nepřišel exekutor na ni. Syn vydělává zhruba 15000, tzn, že dřou bídu s nouzí a já si myslím, že úplně zbytečně. Mohli by jí exekučně brát soc. dávky, pokud by jí byly přiznány?

Zobrazit odpověď

Koupě nemovitosti osobou v insolvenci

Dobrý den,
je možné, aby osoba v insolvenci mohla na své jméno koupit nemovitost, aniž by tato nemovitost mohla být následně jakkoliv zabavena nebo na ni mohlo být dané zástavní právo?

Děkuji za Vaši odpověď.

 

Zobrazit odpověď

Přijetí daru v oddlužení

dobry den,jsem v insolvenci,muzu na sebe napsat automobil,ktery mi snoubenec koupil?

Zobrazit odpověď

Dlužník v oddlužení – jak postupovat?

Dobrý den. Půjčila jsem 300 000, s tím, že za rok mi tyto peníze dotyčný vrátí. Celých pět let se však nic nedělo, ani nebyla učiněna jakákoliv snaha v tomto směru něco napravit. Nyní dotyčný vyhlásil insolvenční řízení, kdy se zavazuje k úhradě 30% z dlužné částky, přičemž celkový dluh obnáší 1 500 000. Jak bych v tomto případě měla dále postupovat?
Děkuji za zprávu odpověď.

Zobrazit odpověď

Pomoc s osobním bankrotem

Dobry den,
Mam exekuci na ucet a srazky ze mzdy,rad bych chtel vyhlasit osobni bankrot je to mozne vasim prostrednictvim?

Zobrazit odpověď

Ručitel a bianco směnka

Dobrý den, leží mi na srdci problém,který s manželem řešíme a týká se našeho dluhu,na kterém je ručitel.Teď můžu s čistým srdcem říct,že když je člověk v nouzi a potřebuje nutně řešit finanční situaci,kdy vám hrozí,že přijdete o střechu nad hlavou,tak jde do všeho bez přemýšlení a pod tlakem nouze.U nebankovní společnosti sme si vzali půjčku 80 tisíc,na kterou byl požadován ručitel a ještě ke všemu prázdná bianco směnka.Vše bylo podložené řádnou smlouvou o úvěru.Bianco směnku jsme se báli podepsat,ale bylo nám řečeno,že si tam nemůžou napsat částku,jakou chtějí,ale takovou,jaká je přímo na smlouvě.Tak jsme podepsali my i ručitel.Počas splácení jsme se dostali do potíží a ze strachu,aby nebyl potahován ručitel jsme se snažili situaci řešit a domluvit se s nimi.Dali nám podepsat nový splátkový kalendář na 247 tisíc,vše provedeno notářským zápisem.Tento však již ručitel nepodepsal,pouze my. Po roce a půl splácení jsme naší situaci vzdali a podali žádost o osobní bankrot.Bylo schváleno a již rok úspěšně splácíme svoje dluhy bez dalšího navyšování a stresování.Problém je ten,že dluh začali vymáhat po ručiteli.Zbývající dlužná částka byla fyzicky cca 30tisíc, dle splátkového kalendáře,který ručitel nepodepsal 200 tisíc.Avšak po ručiteli požadovali úhradu 480tisíc, do insolvenčního řízení přihlásili 247 tisíc,incidenčním sporem,který jsme v insolvenčním řízení vyhráli bylo uznáno věřiteli 200tisíc.Ručitel podal odvolání a skončilo to u soudu,kde na bianco směnce bylo najednou napsáno 480 tisíc.Soud mu sdělil,že co je na směnce je dáno a nedá se s tím nic dělat a to i přes to,že smlouva byla na 80tisíc a u smlouvy byla při sepsání prázdná bianco směnka.Soud ručitel prohrál a Má uhradit včetně všeho 800tisíc korun.Takže i to, co řádně splácíme v insolvenci a i přes to že fyzická dlužná částka byla 30 tisíc a dle splátkového,který nepodepsal 200tisíc.Pořád nám nejde do hlavy,jak tohle mohl soud uznat a nevíme,jak ručiteli pomoci.Přestal s námi komunikovat,co se mu ani nedivime,ale nechceme to takto nechat,nemůže za to a není možné,aby byl dluh několikanásobně navýšený,tady je to víc,jak 100% a bianco směnka byla sice podepsána,ale prázdná,částku si doplnili,až při vymáhání po ručiteli a dluh je splácený v insolvenci,to nikdo neodečetl.Peníze na soudy nemáme,takže ani na právníka,který by si tohle všechno řádně prostudoval,ale vzhledem k tomu, že soud již nabyl právní moci,asi již není možnost řešení.Navíc ručitel to ještě zkomplikoval tím,že u soudu neřešil částky,ale snažil se to uhrát na zfalšovaný podpis,takže odvolání již bylo zcela zbytečné.Prosíme tedy o radu,dá se tohle ještě nějak řešit nebo nezbývá ručiteli nic jiného,že nesmyslných 800tisíc uhradit?

Zobrazit odpověď

Vyživovací povinnost vůči zletilému dítěti žijícímu v zahraničí

Dobrý den je my 20 let a ziju rok v nemecku chtela jsem se zeptat jestli kdyz moji rodice jsou cesi a ja taky ceska jestli mam pravo po nich zadat penize na zivobyti tady v nemecku kdyz nestuduju a nemam zadnou praci protoze neumym jazyk a sly jsme z pritelem na pracak jestli by mi pracak neplatil kurz na jazyk nemciny.. ziju tady z pritelem a ten mne zivi..ptam se jen proto ze nam dnes na pracaku rekli proc my neposilaji rodice zadne penize ze do 25 se maj o mne starat a ze je muzu dat k soudu…chtela jsem se zeptat jestli je to mozne dat k soudu rodice aby mi posilali nejake penize na zivobyti..dekuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Nepatrný konkurs

Dlužník, který je v insolvenčním řízení, neplní splátkový kalendář a insolvenční správce navrhuje řešení dle § 418. Bude tedy nařízen konkurz, bude asi nepatrný, čili pro mne, jež jsem půjčila 30 tisíc, již to nebude ani do 5 let ani těch 30 % (majetek žádný)….
Po zrušení insolvence a vyhlášení konkurzu musím podat novou přihlášku pohledávky, nebo bude má původní přihláška převedena do řízení o konkurzu?
Zde budou asi upřednostněny dluhy na výživném, na moji pohledávku se už ani nedostane, že?

Děkuji předem za odpověď.

Zobrazit odpověď

Výplata životní pojistky

prosím vás vztahuje se životní pojistka do dědictví?Zesnulá byla vedena jako neplatič a zůstala po ní na Slovensku pojistka která je proti dluhům zanedbatelná,chci vědět když vyberu pojistku jestli to má vliv na to že se chci zříci dědictví,mám se zříci i té pojistky nebo ne?děkuji za radu.

Zobrazit odpověď

Zastavení exekuce pro nemajetnost

Dobrý den

moje manželka má dluh na zdravotním pojištění. Tento její dluh vznikl a soudem byl vyřešen uvalením exekuce několik let před naším sňatkem.
Před několika dny mi ČSSZ sdělila oznámení o provádění srážek z důchodu na základě příkazu soudního exkutora provádějícícho exekuci ve věci dluhu mé manželky.
Domnívám se, že tento dluh vzniklý ještě před naším seznámením a sňatkem nemůže spadnout do bezpodílového spoluvlastnictví manželů a že tedy nemůže být důvodem pro exekuci na můj důchod.

Řešení tohoto problému je pro mne spojeno s dalším problémem – spolu s manželkou jsme v evidenci ÚP jako osoby v hmotné nouzi. Když jsem dotyčnému exekutorovi napsal mailem protest proti jeho počínání, exekutorský úřad mi odpověděl, že mé podání je neplatné, neboť není podepsáno ověřeným elektronickým podpisem – pochopitelně jako osoba v hmotné nouzi nemám prostředky na to, abych si dopřával podobné přepychy jako je elektronický podpis. A mezi námi, i zaslání doporučeného dopisu pro mne znamená zmaření cca 1/3 mého disponibilního příjmu na jeden den.

Jaké kroky mohu prosím udělat proti – podle mého názoru nezákonnému – postupu soudního exekutora tak, aby mi s tím nevznikly zbytečné náklady?

Děkuji za radu a jsem s pozdravem

Zobrazit odpověď

Ochrana před dluhy budoucího manžela

Dobrý den, mám přítele, který má sjednanou půjčku ještě v době, než jsme se poznali. Plánujeme společnou svatbu, tudíž bych se chtěla zeptat, zdali by sňatkem přešel dluh i na mou osobu, popř. co udělat, aby tomu tak nebylo (předmanželská smlouva…atp.)

Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď

Exekuce movitých věcí

Dobry den.Chci se zeptat,mam exekuci na kterou mi strhavaji z vyplaty penize.Exekutor volal,ze je to malo a mam zaplatit jeste 18000 a chce vse zaplatit jinak pujde na trvaly pobyt ktery mam u rodicu.Chci se zeptat jestli muze prijit k rodicum i kdyz tam nebydlim.

Zobrazit odpověď
« První ‹ Previous 1 3 11 12 13 14 15 23 37 Next › Poslední »