Online poradna

Prostřednictvím Online poradny Dluhového labyrintu můžete získat informace týkající se práv a povinností souvisejících s dluhy a možných způsobů řešení případných potíží. Dotaz mohou položit nejen dlužníci, ale také jejich příbuzní, známí, ručitelé, věřitelů apod.

Položit nový dotaz

ExekuceOddluženíOstatníSpolečné jmění manželůVýživné

Nepatrný konkurs

Dobrý den,

přítel se dostal do nepatrného konkursu. Co vše nám mohou zabavit a prodat. Máme malé děti a nechci aby přišli o vše. Může nějak zažádat o možnost splátek?

Zobrazit odpověď

Jak řešit předlužení

Dobrý den,
již delší dobu řeším nedostatek peněz půjčkami. Nejprve jsem si půjčovala u banky, pak u rodičů, kamarádů, známých. Dneska už mi nechce půjčit nikdo. Každý měsíc zaplatím část nějakého dluhu, ale to nestačí. Mezitím mi pořád volají, už mám strach zvedat telefony. Ráda bych začala situaci řešit, ale nevím, na koho se obrátit a jak začít. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Změna výše splátkového kalendáře v oddlužení

Dobrý den,

moji rodiče jsou už 2,5 roku v insolvenci, otec ale zemřel v r. 2015 a moje matka přišla o jeho důchod, ale splátky jí vypočítali vyšší, než platila. Má zaplaceno již přes 30% dluhů. Je možné zažádat o snížení splátek nebo prominutí zbytku dluhu? Když zaplatí nájem a inkaso, tak jí moc peněz nezbyde, bere jen důchod.

Děkuji za zprávu.

Zobrazit odpověď

Promlčení dluhu v zahraničí

Dobrý den, přibližně v letech 1993-1996 jsem si vzal v Rakousku/kde jsem tehdy pracoval/ půjčku u banky. Díky mojí tehdejší situaci osobní i finanční jsem půjčku nedoplatil. Bohužel už nemám žádné podklady, takže nevím, jaký dluh zůstal.
Můj dotaz zní: existuje doba promlčení, nebo mne mohou rakouské úřady vypátrat a stále ještě po mně chtít doplatek, popř. i úroky?
Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Práva ručitele

Dobry den,

podepsal jsem ruceni kamaradovi, ktery pak prestal platit. Veritel mi poslal dopis, ze misto nej musim platit ja. Zaplatil jsem za nej skoro vse. Jenze on mi ted nebere mobil, od rodicu se odstehoval a ty mi tvrdi, ze nevedi, kde je. Rekli mi jen, ze mu u nich zrusili trvale bydliste, protoze tech dluhu co neplati ma vic.
Da se nejak zjistit, kde je a co mam udelat, abych ty penize dostal?

Dekuji

Zobrazit odpověď

Oddlužení a trestní minulost

Dobrý den,chtel bych se zeptat,zda se mohu oddlužit, mám trestní minulost.Nebo zda jdou dát všechny dluhy do jednoho,že bych splácel jednu částku.Už se s tím chci vyrovnat.

Zobrazit odpověď

Odpovědnost dětí za dluhy rodičů

Dobrý den,
nyní v rodině řešíme nepříjemnou situaci. Já i moji sourozenci žijeme každý jinde, setkáváme se však u našich rodičů. U nich jsme také zjistili, že jsou oba silně zadluženi. Nejprve si začal brát půjčky táta, poté k tomu přemluvil matku. Prý už mají exekuce na své důchody. Se sourozenci se bojíme, abychom také nebyli vystaveni exekuci kvůli dluhům rodičů. Nerada bych, aby k nám přišel nečekaně exekutor. Můžete mi prosím říct, jestli nám exekuce opravdu hrozí nebo ne. Děkuji.

Zobrazit odpověď

Výše nezabavitelné částky v roce 2017

Dobrý den,
mám již několik let exekuci,proto by mě zajímalo, jaká bude výše nezabavitelné částky. Jestli se bude zvyšovat nebo snižovat. Moc děkuji.

Zobrazit odpověď

Příspěvek zaměstnavatele

Dobrý den,
může zaměstnavatel přispívat na penzijní připojištění zaměstnanci u kterého bylo schváleno oddlužení splátkovým kalendářem?

Zobrazit odpověď

Promlčecí lhůta poplatků za studium na VŠ

Dobrý den,
přišel mi dopis ze školy, že mám uhradit poplatky za studium na VŠ za rok 2010 (10 tisíc Kč) a 2011 (také 10 tisíc Kč). Zajímalo by mě, zda už nárok školy promlčen nebo není. Slyšel jsem něco o tříleté a desetileté lhůtě, ale nevím, která se na mne vztahuje. Děkuji za objasnění.

Zobrazit odpověď

Zasílání peněz na účet jiné osoby

Dobrý den,
obrátila se na mne kamarádka, která má exekuci, s žádostí, zda by si mohla nechat posílat mzdu (tedy to co jí z ní zbude) na můj účet. Trochu váhám, zda s tím souhlasit nebo ne. Mám obavu, jestli by exekutor nemohl vzít peníze také z mého účtu. Moc děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Obava z příchodu exekutora

Dobrý den,

mám obavu ze současné situace. V současné době probíhá řízení o zrušení trvalého pobytu dcery, která už u mě nebydlí. Dcera je zadlužená a já se bojím exekuce. Jak postupovat, pokud by exekutor vzal moje věci. Mohu se nějak bránit. Děkuji. Ještě dodávám, že jsem vlastník bytu, dcera nikoliv.

Zobrazit odpověď

Dokumenty k oddlužení

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jaké podklady musím s sebou mít, když potřebuji pomoc ohledně osobní insolvence. Jestli nějaké smlouvy nebo stačí výpisy např. z účtu apod.
Mnohokrát děkuji.

Zobrazit odpověď

Odpovědnost za dluhy vzniklé za manželství

Dobrý den. Chci požádat o rozvod s manželkou kvůli její nevěře a taky delší dobu byla nezaměstná.Máme spolu sedmiletého syna. Během manželství jsme si vzali nekolik půjček a kreditní karty, které splácíme s potížemi právě kvůli její nezaměstnanosti. Manželka má na sebe také Exekuci která je taky nabyta v manželství. Před pár dny jsem se odstěhoval z pronajatého bytu kvůli hádkám ke svým rodičům a mám tr.bydliště na MÚ.Bydlíme tedy odděleně.Všechen nábytek a elektronika ne které jsme si půjčky vzali jí zůstává. Já ji nic neplatím a ona mě taky.Před pár dny mi řekla ze pokud ji nenechám syna v její péči, tak žádné společné dluhy platit nebude, jenom její Exekuci, která jako jediná je psaná na ní cca 100000 Kč.Ostatní jako konsolidace a debitní karty jsou psané na mě cca 280000 Kč.Prosím o radu jak mám postupovat aby jsme tyto naše závazky splácely společně.Nechci platit za její sobecké jednání a vyhrožování. Děkuji za odpověď.

Zobrazit odpověď

Bankovní účet a exekuce

Dobrý den,

již delší dobu mám na účtu exekuci, chtěla jsem účet již před rokem zrušit, ale v bance mi řekli, že to není možné. Na účet mi chodí měsíčně platba, ale bankovní poplatky rostly a tak se stalo, že mi banka vypověděla účet.
Mám k tomu tu dotaz – na účtu byly j 2 exekuce – účet v mínusu / nejsou pokryty obě exekuce/ ale mne zajímá, co teď bude s penězi na tomto účtu? Domnívám se, že mám právo vědět co banka s celkovou částkou 100.000,- Kč bude dělat?
Podle mne by měla dát vědět jak s penězi naloží nebo kam je pošle?

Děkuji za odpověď

Zobrazit odpověď
« První ‹ Previous 1 2 3 4 12 37 Next › Poslední »